Zabiegi odmładzające i podkreślające urodę

Mezoteriapia mikroigłowa - DERMAPEN

Opis zabiegu: Mezoterapia mikroigłowa jest obecnie jedną z najlepszych metod rewitalizacji, odżywienia oraz szybkiej poprawy wyglądu skóry. Zabieg za pomocą urządzenia DERMAPEN polega na wykonaniu serii nakłuć w skórze, za pomocą automatycznie pulsujących igieł. Możliwość regulacji głębokości nakłuć pozwala na zastosowanie urządzenia w różnych okolicach ciała (twarz, podbródek, brzuch, uda). Mikronakłuwanie pobudza naturalne mechanizmy regeneracji skóry, prowadząc do produkcji kolagenu i elastyny- głównych białek strukturalnych skóry. W efekcie, skóra staje się bardziej spoista, jędrna i elastyczna.

Dodatkowe zaaplikowanie odpowiedniego serum (witaminowego, depigmentacyjnego, przeciwzmarszczkowego, przeciwtrądzikowego, antycellulitowego), pozwala na wielokierunkowe zastosowanie w zależności od potrzeb pacjenta.

Wskazania:
* Poszarzała, ziemista cera,
* Powierzchowne zmarszczki,
* Przebarwienia,
* Blizny potrądzikowe,
* Fotostarzenie,
* Utrata jędrności i elastyczności skóry,
* Cellulit,
* Rozstępy.

Czas trwania zabiegu: 30-60 min
Przewidywana ilość sesji 5-6
Odstęp między zabiegami 2-3 tygodnie
Przybliżony koszt

Przeciwwskazania:
*Choroby nowotworowe,
*ciąża i karmienie piersią,
*aktywne stany zapalne (bakteryjne- trądzik z ropnymi stanami zapalnymi, wirusowe- opryszczka).

Zalecenia pozabiegowe
Przez 2-3 dni po zabiegu unikanie sauny, basenu, solarium; stosowanie filtrów UV przez cały okres trwania terapii.

Peelingi chemiczneProponujemy 8 zabiegów odmładzających typu PEELING:

ZOBACZ PEELINGI ODMŁADZAJĄCE


Dowiedz się więcej na temat odmładzającego działania zabiegów peeling:

Peelingi chemiczne - istota działania:

Peeling chemiczny polega na kontrolowanym złuszczaniu skóry na różnej głębokości pod wpływem działania odpowiednio dobranej mieszaniny związków chemicznych (kwasów) o określonym stężeniu. Ze względu na głębokość działania możemy podzielić peelingi na powierzchowne, średniogłębokie i głębokie. Dobór odpowiedniej mieszaniny i stężenia kwasów ustalany jest przez specjalistę i dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta. Zasada działania peelingów opartych na kwasach polega na rozluźnianiu połączeń pomiędzy komórkami naskórka, a także stymulacji komórek skóry właściwej. Dzięki temu dochodzi nie tylko do złuszczenia i rewitalizacji naskórka, ale także pobudzenia fibroblastów (głównych komórek skóry właściwej) do produkcji kolagenu i elastyny. W efekcie skóra staje się wyraźnie odświeżona i odmłodzona oraz bardziej elastyczna, jędrna i spoista. Co więcej, obniżając pH na powierzchni skóry kwasy wykazują działanie antybakteryjne, przeciwzapalne, przeciwtrądzikowe, regulujące wydzielanie sebum. Hamując aktywność enzymu odpowiedzialnego za powstawanie barwnika skóry- melaniny, działają rozjaśniająco, przeciwprzebarwieniowo oraz ujednolicają koloryt cery. Stanowią doskonały środek do walki ze zmarszczkami, trądzikiem, łojotokiem, przebarwieniami, fotostarzeniem.

Aby wzmocnić działanie odpowiednio dobranego peelingu chemicznego, zabieg można poprzedzić wykonaniem peelingu kawitacyjnego lub złuszczania mechanicznego za pomocą mikrodermabrazji diamentowej. Usunięcie wierzchnich warstw naskórka zwiększy penetrację składników, a tym samym efektywność zabiegu.

Przeciwskazania do wykonania peelingu chemicznego:
- stała ekspozycja skóry na słońce, opalanie w solarium,
- ciąża i karmienie piersią,
- nowotwory,
- opryszczka,
- doustna terapia retinoidami- wymagana co najmniej 0,5-roczna przerwa,
- ciężkie postacie trądziku (liczne krosty, cysty, torbiele)- wymagają wcześniejszej terapii farmakologicznej,
- liczne podrażnienia i uszkodzenia skóry (otarcia, przeczosy, nadżerki),
- skłonność do bliznowców,
- chirurgiczne zabiegi w obrębie twarzy (3-6 miesięcy),
- alergie skórne na składniki peelingu.

PRX-T 33 chemiczna biorewitalizacja bez igieł: FENICE

Peeling PRX-T33 jest jednym z najnowocześniejszych osiągnięć w dziedzinie peelingów medycznych. Połączenie 33% kwasu trójchlorooctowego (TCA) z nadtlenkiem wodoru (H202) pozwoliło na redukcję działań niepożądanych tego niezwykle skutecznego kwasu, w postaci silnego rumienia, zbielenia skóry (frostu) oraz pieczenia. Dzięki temu zabieg ten, określany jako ‘biorewitalizacja’ skóry bez igieł, kwalifikowany jest do tzw. ‘zabiegów lunchowych’, nie wymagających okresu rekonwalescencji.

Zabieg dedykowany jest dla osób w każdym wieku, o wszystkich porach roku. Ze względu na wielokierunkowe działanie oraz zminimalizowanie działań niepożądanych polecany jest w wieku dziecięcym jako metoda niwelacji blizn po ospie lub liszajcu, nastoletnim w celu oczyszczenia twarzy, pozbycia się zaskórników i stanów zapalnych oraz dla kobiet dojrzałych zmagających się z tłustą cerą, zanikowymi bliznami potrądzikowymi lub rozstępami. Zawartość 5% kwasu kojowego czyni zabieg niezwykle skutecznym w walce z różnego pochodzenia przebarwieniami i melasmą.

Dzięki stymulacji głębszych warstw skóry do produkcji kolagenu i elastyny oraz silnemu działaniu nawilżającemu, zabieg ten niweluje zmarszczki, przywraca skórze elastyczność i jędrność. Efekty w postaci wygładzenia i rewitalizacji skóry widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak w celu długotrwałych rezultatów zaleca się wykonanie serii zabiegów.

Główne wskazania:
- utrata jędrności i elastyczności skóry, zmarszczki,
- przebarwienia, nierówny koloryt (skóra twarzy, grzbiety dłoni, dekolt),
- tłusta, poszarzała, zanieczyszczona cera,
- trądzik, blizny potrądzikowe.

Aby wzmocnić efekty zabiegu, zaleca się połączenie PRX-T33 z zabiegami mikronakłuwania skóry za pomocą urządzenia DERMAPEN.

Przeciwskazaniami do wykonania zabiegu są:
- ciąża i karmienie piersią,
- nowotwory,
- opryszczka,
- doustna terapia retinoidami- wymagana co najmniej 0,5-roczna przerwa,
- liczne podrażnienia i uszkodzenia skóry (otarcia, przeczosy, nadżerki),
- chirurgiczne zabiegi w obrębie twarzy (3-6 miesięcy),
- alergie skórne na składniki peelingu.

Cosmelan- MESOESTETIC

Zabieg Cosmelan jest jedną z najskuteczniejszych metod w walce z niezwykle trudnymi do usunięcia przebarwieniami powstałymi na podłożu hormonalnym. Hiperpigmentacje określane mianem melasmy lub ostudy, powstają zazwyczaj u kobiet w ciąży lub na skutek połączenia terapii hormonalnej (antykoncepcja, HTZ) z silnym nasłonecznieniem. Mają postać brązowawych plam zlokalizowanych najczęściej nad górną wargą, na brodzie, szczytach kości policzkowych oraz czole. Głębokie umiejscowienie barwnika skóry-melaniny w tego typu przebarwieniach powoduje, że są one niezwykle trudne do usunięcia.

Składniki preparatów Cosmelan dobrane są w taki sposób, aby hamować główny enzym odpowiedzialny za powstawanie melaniny. Dzięki temu działają silnie depigmentująco, rozjaśniająco, przeciwprzebarwieniowo. Zawartość pochodnych Witaminy A powoduje, że zabieg ten znajduje zastosowanie w przypadku skór tłustych i zanieczyszczonych. Skóra staje się oczyszczona, pory zwężone, zaskórniki zniwelowane. Dzięki regulującemu wpływowi na gruczoły łojowe zmniejsza się wydzielanie sebum. Retinol stanowi również jedną z najskuteczniejszych substancji przeciwstarzeniowych, co czyni zabieg niezwykle skutecznym w niwelacji zmarszczek oraz poprawie jędrności i elastyczności skóry.

Zabieg składa się z dwóch etapów. Pierwszym z nich jest przygotowanie skóry i zaaplikowanie przez specjalistę specjalnej maski, z którą pacjent udaje się do domu i zmywa po ustalonym czasie. Drugi etap jest znacznie dłuższy i wymaga codziennego stosowania dołączonego do zestawu kremu. Terapia trwa około 3 miesięcy i w jej trakcie konieczne są 2/3 wizyty kontrolne.

Przeciwskazania:
- świeża opalenizna,
- ciąża,
- okres karmienia,
- opryszczka,
- bliznowce.

Kosmetyka pielęgnacyjna

Opis szczegółowy.

Zabiegi poprawiające urodę DIMEDICAL