Odmładzanie skóry PYRUVIC PEEL

PYRUVIC PEEL

Kwas pirogronowy stanowi doskonały środek do walki z dwoma powszechnymi problemami skórnymi, do których należą: trądzik oraz starzenie się skóry.

Ze względu na silne działanie antybakteryjne, przeciwzapalne, seboregulujące zalecany jest przy wszystkich odmianach trądziku, szczególnie trudnych terapeutycznie postaciach zapalnych. Złuszczenie zewnętrznych warstw naskórka udrażnia zablokowane ujścia mieszków włosowych, co w połączeniu z działaniem przeciwbakteryjnym powoduje likwidację zmian trądzikowych oraz zapobiega powstawaniu nowych.

Dodatkowym atutem zabiegu jest brak wysuszenia skóry, co zwykle towarzyszy zabiegom z kwasami. Co więcej, można zaobserwować działanie nawilżające, wynikające z przekształcenia kwasu pirogronowego w kwas mlekowy, który poprzez tworzenie filmu chroni skórę przed odwodnieniem.

Peeling na bazie kwasu pirogronowego jest również doskonałym zabiegiem dla skór z pierwszymi oznakami starzenia. Zaleca się szczególnie unikatowe połączenie peelingu chemicznego z retinolem, stanowiącym jedną z najsilniej działających substancji przeciwstarzeniowych. Zabieg wykorzystuje synergistyczne działanie substancji chemicznych dające efekty w postaci wyraźnego spłycenia zmarszczek, ujednolicenia kolorytu, rozjaśnienia przebarwień, poprawy jędrności i elastyczności skóry.

Zabiegi poprawiające urodę DIMEDICAL

Explore Smarty